Identifikohet i dyshuari që shkaktoi incidentin në Berlin

Policia identifikoi të dyshuarin për incidentin e sotëm në Berlin si një 29-vjeçar me origjinë gjermano-armene dhe sipas politikanit vendas,…

Skena tmerri në Berlin: Një i vdekur e 30 të plagosur pasi makina përplas turmën

Të paktën një person ka vdekur dhe rreth 30 të tjerë janë plagosur pasi një makinë u përplas me një…

Kurti: Vuçiq nuk distancohet nga Millosheviqi e as nga Putini

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq nuk distancohet nga Millosheviqi e as nga…

​Kurti udhëton drejt Gjermanisë për takimin me Scholz

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar për në Berlin, për takimin bilateral me kancelarin e Republikës Federale Gjermane, Olaf…

Kancelari Scholz sot pret Kurtin e Vuçiqin ndaras

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të zhvillojnë sot takime të ndara në Berlin…

​Peci: Kosova të tregojë gatishmëri të plotë për dialog, Serbisë i përshtatet zvarritja

Nesër, pritet të takohen në Berlin kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, me ftesë të…

Plaçkitet Angela Merkel

Ish-kancelarja gjermane Angela Merkel është bërë viktimë e një hajni, teksa po bënte blerje ushqimore në një dyqan në Berlin…

Protestuesit mjedisorë bllokojnë autostradën në Berlin

Protestuesit në Berlin të hënën, duke bllokuar sërish rrugët, protestuan kundër mbetjeve ushqimore dhe për më shumë bujqësi organike. Protestuesit…

BDI: Asnjë shenjë rimëkëmbjeje postCovid-19 e industrisë

Rritja ekonomike në Gjermani nuk ka qenë e mjaftueshme, pasi pandemia e koronavirusit vazhdon të shkaktojë pasiguri të gjerë te…

Detaje të tmerrit në Berlin: Mësohet pse burri vrau familjen dhe veten

Një burrë vrau gruan dhe tre fëmijët e tij pas së cilës kreu vetëvrasje për shkak të një certifikate të…