Berisha e Zeneli e pësojnë keq nga hajdutët në Francë

Gjatë një ndeshje miqësore në Valenciennes, dyshja nga Kosova e Stade de Reims, Arbër Zeneli dhe Valon Berisha ishin pre…

​24 vjet nga beteja e Shkëmbit të Gradinës

Sot bëhen 24 vjet nga beteja e zhvilluar te Shkëmbi i Gradinës, për të mos lejuar depërtimin e forcave armike…

Berisha shënon golin e nëntë në Bundesliga (VIDEO)

Futbollisti me prejardhje kosovare, Mërgim Berisha po kalon një sezon fantastik në Bundesliga me skuadrën e Augsburgut. Berisha e ka…