OEK: Mjetet e ndara nga Qeveria të pamjaftueshme për subvencionin e pagave

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi theksoi se janë të pakënaqur me shumën e ndarjes se mjeteve nga…

Kryetari i OEK-ut në konferencë për media

Kryetarit i Odes Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi po mban konferencë për media.

Rukiqi për tubimet elektorale: Si arsyetohen tash ndalesat për organizimin e ahengjeve

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka thënë se tubimet e fundit elektorale, me dhjetëra persona në hapësira…

​Rukiqi bën thirrje që të votohet buxheti: Mosvotimi do të ishte skenar i dëmshëm për vendin

Komuniteti i bizneseve kanë bërë thirrje se para se të shkohet në zgjedhje të jashtëzakonshme të votohet buxheti për vitin…

Kryetari i OEK në konferencë për media

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK) Berat Rukiqi po mban konferencë për media.

Rukiqi: 10% i Trustit dhe mjetet nga diaspora – infuzion i mirë në këtë vit mbijetese

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi, deklaroi sot se rreth 170 milionë euro do t’u deponohen qytetarëve…

Rukiqi tregon a do të ketë mbyllje për fundvit

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Berat Rukiqi ka deklaruar se gjatë takimeve  me autoritetet vendimmarrëse kanë gjetur pajtim që…

Hoti: Masat e reja antiCovid-19 të premten, u dakorduam për pakon e re të rimëkëmbjes

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se janë takuar me odat ekonomike të Kosovës në mënyrë që të diskutojnë…

​Rukiqi rendit implikimet praktike të Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike për sektorin privat

Pas shumë dështimeve, të premten e 4 nëntorit deputetët e Kuvendit të Kosovës arritën që ta votojnë në lexim të…

​Rukiqi: Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike t’i jepet epilogu këtë javë, ndryshe s’ka kuptim

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi thotë se Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike duhet ta ketë epilogun vendimtar…
error: