​Sasi e madhe e dezinformatave dhe propagandës po përhapet përmes mediave ruse të vendosura në Serbi

Kryetari i Këshillit Atlantik të Serbisë, Vladan Zhivuloviq ka thënë se një sasi e madhe e dezinformatave dhe propagandës po…

​Sot vazhdon procesi gjyqësor ndaj vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj vrasjes së politikanit serb Oliver Ivanoviqit. Kështu ka bërë të ditur për KosovaPress,…

​Komandanti i KFOR-it flet për KosovaPress: Situata e sigurisë stabile, mbështesim dialogun Prishtinë-Beograd

Para tre javësh, Gjeneralmajori i Ushtrisë Hungareze, Ferenc Kajari, mori detyrën si Komandant i KFOR-it. Në një intervistë ekskluzive për…

Rama: Kërkimfalja e Serbisë ndaj Kosovës duhet të vijë në fund

​Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se “Ballkani i Hapur” lehtëson dialogun në mes Kosovës dhe Serbisë, dhe se…

Lidhjet e Vuçiqit dhe qeverisë serbe me mafian?

Një skandal i madh mafio-politik po trondit Serbinë. Lidhjet e krimit të organizuar me gjasë arrijnë deri në krye të…

Pas vizitës në Kosovë, Lajçak viziton Beogradin: Dialogu do të vazhdojë

Përfaqësuesi i Posaçёm i BE-së për Dialogun Prishtinë-Beograd dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak,ka përfunduar sot…

Vuçiqi e pranon se shërbimet ruse e vëzhgojnë atë

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, ka thënë mbrëmë në një televizion në Beograd se shërbimet ruse të inteligjencës veprojnë në…