Shtatë vjet nga droni shqiptar në Beograd

Më 14 tetor të vitit 2014, në orën 21:27 është ndërprerë ndeshja Serbi-Shqipëri që luhej në kuadër të kualifikimeve për…

Ministria e Shëndetësisë nuk po licencon mjekët italianë që fëmijët të operohen në Prishtinë e jo në Beograd

Vullneti i bashkatdhetarëve tanë po vazhdon të pengohet nga barrierat administrative për investime ne vendin tonë. Kështu investimet në fushën…

Lajçak dhe Palmer takim sot me presidentin Vuçiq

Pas vizitës në Kosovë, i dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak dhe përfaqësuesi Special i Departamentit të…

Tahiri i reagon Lajçakut pas deklaratave për Kushtetutën e Kosovës

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak pas takimit të djeshëm që pati me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq…