Reali barazon rezultatin kundër Sheriff

Barazohen shifrat në stadiumin “Santiago Bernabeu” ku kanë mbetur edhe 20’ minuta lojë. Gjigandi spanjoll Real Madridi ka barazuar rezultatin…

Benzema me statistikat më të mira në Top 5 ligat evropiane

Ylli francez i Real Madridit Karim Benzema momentalisht është golashënuesi më i mirë në La Ligan spanjolle me gjithsej tetë…

Shkëlqejnë Benzema e Asensio, Reali mposht me rezultat të thellë Mallorcan

Real Madridi ka regjistruar një fitore shumë të lehtë në ballafaqim me Mallorcan në kuadër të javës së gjashtë të…

Reali e bën të pamundurën, mposht Velncian me dy gola në minutat e fundit të ndeshjes-video

Reali e bën të pamundurën, mposht Velencian me dy gola në minutat e fundit të ndeshjes-video Real Madridi ka marr…

Rodriguez humb penalltinë, Franca përmbys rezultatin me dy golat e Benzemas – video

Zvicra e ka lëshuar një mundësi të artë për të thelluar epërsinë ndaj Francës në 2-0 pasi Ricardi Rodriguez e…

Benzema e fton Mbappen t’i bashkohet në Real Madrid

Karim Benzema e ka nxitur shokun e ekipit ndërkombëtar të Francës Kylian Mbappe që një ditë të luajë për Real…

​Pse nuk po ftohet Benzema në kombëtare? Përgjigjet me habi Zidane

Karim Benzema shënoi dy herë në fitoren 3-1 të Real Madridit ndaj Celta Vigos dhe trajneri Zinedine Zidane lëshoi shumë…

Fitore solide e Real Madridit, rikthehet në vendin e dytë

Në xhiron e 22 të La Ligas, Real Madridi e ka regjistruar një fitore solide por shumë të vlefshme kundër…

Varane shënon për Real Madridin, barazon rezultatin – video

Real Madridi ka reaguar shpejtë për të barazuar rezultatin në ballafaqim me Huescan. Vendasit kaluan të parët në epërsinë me…

Fitore jo e lehtë e Real Madridit ndaj Eibarit

Real Madridi ka korrur një fitore shumë të rëndësishme përball Eibarit në La Liga për të vazhduar kështu qëndrimin në…