Benzema vazhdon me gola, Reali në epërsi ndaj Bilbaos

Real Madridi e ka gjetur golin e epërsisë ndaj Athletic Bilbaos në “Santiago Bernabeu”. Është sulmuesi francez Karim Benzema ai…

​Sot zbulohet fituesi i Topit të Artë, këta janë të nominuarit

Çmimi individual më prestigjioz individual në futbollin botëror do të ndahet sot në mbrëmje, derisa është një garë e fuqishme…

Benzema shpallet fajtor për skandalin ndaj Valbuenas

Sulmuesi i Kombëtares së Francës dhe i gjigandit spanjoll Real Madrid Karim Benzema është shpallur fajtor pasi që kishte shantazhuar…

LK/ Milani duke pësuar nga Porto, Reali po luan baraz me Shakhtarin pas pjesës së parë

Ka përfunduar pjesa e parë e dy ndeshjeve të Ligës së Kampionëve që kanë startuar nga ora 18:45 dhe ku…

Benzema shënon golin numër 1000 për Realin në Ligën e Kampionëve

Real Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Shakhtar Donetskut. Pas 14 minutave lojë në “Santiago Bernabeu”, sulmuesi francez Karim Benzema…

​Benzema-Mbappe, dyshja që po e ngjall imagjinatën e tifozëve të Real Madridit

Ndërsa Franca fitoi trofeun e Ligës së Kombeve të dielën në mbrëmje në “San Siro” duke e mposhtur Spanjën me…

​Franca është kampione e Ligës së Kombeve, mposht Spanjën me përmbysje në finale

Kombëtarja e Francës e ka fituar edicionin e dytë të kompeticionit më të ri evropian të futbollit, Ligën e Kombeve.…

Ndryshon rezultati në ndeshjen Spanjë-Francë, shënohen dy gola për dy minuta-video

Më në fund është shënuar ka ndryshuar rezultati në finalen e Ligës së Kombeve ndërmjet Spanjës dhe Francës. Ishin “Furia…

Espanyoli e shokon Real Madridin e Carlo Ancelottit

Real Madridi ka pësuar disfatë përballë Espanyolit me rezultat 2-1 në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tetë të La…

Benzema: Mbappe do të jetë lojtar i Real Madridit

Ylli francez Karim Benzema ka thënë që bashkëkombësi i tij Kylian Mbappe në të ardhmen do të jetë në radhët…