Real vetëm një pikë kundër Osasunës, Benzema humbi penalltinë

Real Madridi ka barazuar si vendës kundër Osasuna në Santiago Bernabeu në ndeshjen e xhiros së shtatë të La Ligës…

Zbulohet arsyeja pse Benzema mban fashën në dorë

Aspiruesi i Topit të Artë për vitin 2022 nuk donte të ndalej dhe t’i nënshtrohej një operacioni tjetër pas frakturës…

UEFA shpall yllin e Realit si më të mirin e Ligës së Kampionëve

Pasi e publikoi formacionin më të mirë të edicionit 2021/22 të Ligës së Kampionëve, UEFA tani ka shpallur edhe lojtarin…

Benzema synon ta thyejë rekordin e Ronaldos në Ligën e Kampionëve

Karim Benzema do të tentojë të thyejë rekordin e golave ​​të Cristiano Ronaldos brenda një sezoni të Ligës së Kampionëve…

Arrestohet drejtori i ujësjellësit të Laçit, dyshohet për grabitjen e shtëpisë së Benzema

Me urdhër të autoriteteve spanjolle, policia shqiptare ka arrestuar në Laç, drejtorin e ujësjellësit të këtij qyteti, Alfred Prodani. Ky…

Benzema shënon, Reali thellon epërsinë ndaj Cityt

Real Madridi e ka shënuar edhe golin e tretë dhe e ka dyfishuar epërsinë ndaj Manchester Cityt në 3-1. Më…

Në stilin “Panenka” shënoi kundër Edersonit, Benzema përshkruan penalltinë e tij

Mbrëmë u zhvillua njëra nga ndeshjet më të zjarrta në histori të Ligës së Kampionëve, ku Manchester City shënoi fitore…

Benzema flet pas ndeshjes: Panenka ishte normale për mua, na nevojiten tifozët në “Bernabeu”

Gjiganti spanjoll Real Madridi ka pësuar humbje sot kundër Manchester Cityt me rezultat të ngushtë 3:2, pavarësisht paraqitjes solide që…

Gola pa fund në “Etihad”, Benzema rikthen përsëri Realin në lojë – video

Golat nuk kanë të ndalur në stadiumin “Etihad”, ku gjiganti spanjoll ka ngushtuar epërsinë e Cityt duke shënuar edhe golin…

Benzema shënon golin e dytë për Realin – video

Gjiganti spanjoll Real Madrid ka arritur ta shënojë edhe golin e dytë në stadiumin “Stamford Bridge”. Real Madridi ka arritur…