Bislimi: Qeveria ka plan ambicioz për integrim evropian – opozita kritikon për mos miratimin e Ligjit të pagave

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog Besnik Bislimi ka thënë sot Qeveria ka plan ambicioz për integrimin…

​Bislimi pyet Kurtin: Mos vallë Abixhiku e di edhe kohën kur do të përfundojë lufta në Ukrainë e nuk po na tregon

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka komentuar deklaratën e kryetarit të LDK-së, Lumir Abdixhiku i cili tha “kryeministër, lidhe zëvendëskryeministrin”. Ai tha…

Lajçak: Diskutime intensive me Besnik Bislimin e Petar Petkoviqin

I ngarkuari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak ka treguar për takimin që pati me kryenegociatorin e Kosovës,…