Pirlo merr ofertë për t’iu kthyer punës si trajner

Benfica po konsideron seriozisht mundësinë e emërimit të Andrea Pirlos si trajnerin e tyre të ardhshëm – sipas “Calciomercato”. Klubi…

​Champions League, sot shorti për fazën e 1/8-ve

Mesditën e sotme në Nion të Zvicrës do të hidhet shorti i fazës 1/8 në Champions League. 16 skuadrat e…

Barça kërkon fitoren dhe kualifikimin ndaj Benfikës, formacionet zyrtare

Gjigandi katalunas Barcelona do të zhvillojë sot ndeshje në shtëpi kundër skuadrës së Benficas, e vlefshme kjo për xhiron e…

Xavi rikthehet me Barcelonën në Ligën e Kampionëve si trajner, pret në shtëpi Benfican

Gjigandi katalunas Barcelona do të zhvillojë sot ndeshje në shtëpi kundër skuadrës së Benficas, e vlefshme kjo për xhiron e…

​Bayerni mund të sigurojë eliminatoret me fitore kundër Benficas, formacionet zyrtare

Gjigandi gjerman Bayern Munich do të zhvillojë sot ndeshje si vendas kundër Benficas, e vlefshme kjo për xhiron e katërt…

Liga e Kampionëve, Bayerni mund të sigurojë eliminatoret me fitore kundër Benficas

Gjigandi gjerman Bayern Munich do të zhvillojë sot ndeshje si vendas kundër Benficas, e vlefshme kjo për xhiron e katërt…

Benfica-Bayern Munich, formacionet e mundshme

Skuadra e Benficas dhe gjigandi gjerman Bayern Munich do të synojnë që ta vazhdojnë startin pa humbje në sezonin 2021/22…

Regjistrohet rekord i skautëve në ndeshjen mes Benficas dhe Barcelonës

Në kuadër të xhiros së dytë të Grupit E të Ligës së Kampionëve, gjatë kësaj jave skuadra e Benficas regjistroi…

Benfica dyfishon epërsinë ndaj Barcelonës-video

Benfica e ka thelluar epërsinë ndaj Barcelonës në 2-0, në ndeshjen e cila po zhvillohet në stadiumin “Estadio da Luiz”…

Pas vetëm tre minutave lojë Benfica shënon ndaj Barcelonës-video

Barcelona po tregon shenja dobësie që në fillim të ndeshjes kundër Benficës në Ligën e Kampionëve. Skuadra portugeze ka kaluar…
error: