​Kurti: Sulmet kibernetike rrezikojnë sigurinë kombëtare, digjitalizimi prioritet i parë i qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se digjitalizimi është prioritet kryesor i tij. Në samitin digjital dyditorë “Prishtina 2022”,…

Më 1 nëntor nisin aplikimet për panelet diellore në Shqipëri, Qeveria financon 70 % të kostos

Zv/kryeministrja, njëherazi ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi sot se qeveria do të subvencionojë qytetarët për vendosjen e…

Ministrja Balluku thirrje qytetarëve: Shmangni ndriçimin e panevojshëm kur nuk jeni në shtëpi

Kriza e energjisë elektrike duket se po prek edhe Shqipërinë. Ministrja Belinda Balluku ka dhënë një mesazh drejtuar qytetarëve për…

Shkarkohet Arben Ahmetaj, Belinda Balluku emërohet zv.kryeministre

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se Belinda Balluku është emëruar zv.kryeministre. “Falenderoj Arben Ahmetajn për kontributin në misionin tonë të…

​Hapet i përfunduar bypass-i i Vlorës

Bypass-i i Vlorës, segment i rëndësishëm për lehtësimin e trafikut gjatë verës për shkak të turizmit bregdetar, është hapur i…

Hapet sot bajpasi i Vlorës, zona kthehet në superdestinacion turistik

Bajpasi i Vlorës, aksi i ri panoramik që lehtëson qarkullimin e automjeteve gjatë pikut të sezonit, do të hapet përfundimisht…

Rama me biznesin holandez: Zbulim i rëndësishëm i naftës dhe gazit në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot, gjatë vizitës në Holandë, se kompania e cila operon në Shqipëri është në fazën e…

Shqipëri, ministrja Balluku: S’ka pa probleme me qarkullimin në akset rrugore

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjetikës informoi sot lidhur me situatën në Shqipëri në kushtet e motit me temperatura të ulëta…

Kriza energjetike, Qeveria e Shqipërisë vendos të mbrojë edhe 7440 biznese në brezin e mesëm

Pas familjarëve dhe biznesit të mesëm e të vogël, qeveria ka vendosur të mbrojë nga kriza energjetike edhe biznesin që…

​Shqipëria na jep 7680 MWh energji për festa, Balluku: Do na kthehet në verë

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë e Shqipërisë, Balinda Balluku, ka konfirmuar se për datën 31 dhjetor e 1 janar, Shqipëria…