Belgjikë, hyn në fuqi mbajtja e detyrueshme e maskave

Masat e reja për frenimin e përhapjes së koronavirusit hynë sot në fuqi, veçanërisht rregulli që e bën të detyrueshme…

Belgjikë, asnjë viktimë nga koronavirusi brenda 24 orëve

Belgjika nuk ka regjistruar raste të vdekjeve nga koronavirusi i ri gjatë 24 orëve të fundit, për herë të parë…

Roberto Martinez rinovon kontratën me Belgjikën

Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez ka rinovuar zyrtarisht kontratën e tij me Federatën Belge të Futbollit deri në përfundim të…

Zëvendëskryeministri belg nuk di si ta vendosë maskën mbrojtëse

Zëvendëskryeministri i Belgjikës patinjë situatë të sikletshme në vënien e maskës së fytyrës, çka nuk mundi dot t’u shpëtonte kthetrave…

Belgjikë, 134 të vdekur nga koronavirusi

Në Belgjikë, në 24 orët e fundit, 647 njerëz janë infektuar me koronavirus dhe 134 kanë vdekur. Qendra e Shëndetit…

Belgjika i bie pishman për mbylljen e sezonit, ja çfarë pritet të ndodh

Në Belgjikë i kanë rënë pishman sa i përket mbylljes përfundimtare të sezonit. Vendimi përfundimtar për ta konsideruar ose jo…

Belgjika kërkon miratimin nga UEFA për anulimin e kampionatit

Pro League e Belgjikës po përpiqet të anulojë ligën për sezonin 2019/20 për shkak të krizës koronavirus dhe janë në…

Zyrtare: Federata belge mbyll para kohe sezonin, Club Brugge fiton titullin!

Nëse në Serie A, La Liga, Premier League, Bundesliga, Eredivisie etj po diskutohet ende për mënyrën sesi dhe datën se…

Mbi 1.000 të vdekur nga koronavirusi në Belgjikë

Më shumë se 1.000 njerëz kanë vdekur deri më tani në Belgjikë si pasojë e  pandemisë me koronavirus. Shkencëtari dhe…

Macja del pozitive me koronavirusin e ri

Një mace në Belgjikë ka dalë pozitive në testin për koronavirus, sipas New York Post duke iu referuar Bruksel Times.…