Belgjika hap vaksinimin për 16-17-vjeçarët

​Belgjika do të hapë vaksinimin kundër COVID-19 për të rinjtë e moshës 16-17, duke filluar nga korriku, njoftuan sot politikanët…

​Eden Hazard përfshihet në listën e të ftuarve nga trajneri i Belgjikës

Eden Hazard është përfshirë në skuadrën e Belgjikës për Euro 2020 edhe pse kaloi një sezon me shumë lëndime në…

Fermeri shkakton “zhurmë”, ndryshon kufirin mes Belgjikës dhe Francës

Një fermer në Belgjikë ka ndryshuar aksidentalisht kufirin e vendit të tij me Francën. Fermeri ishte duke ecur në pyll…

​Kryeministri belg letër Kurtit, bën thirrje për përfundimin e dialogut Kosovë-Serbi me një marrëveshje historike

Kryeministri i Belgjikës, Alexander De Croo nëpërmjet një letre ka uruar Albin Kurtin për postin e tij në krye të…

Belgjika rihap kufijtë për udhëtimet jothelbësore

​Belgjika, ku kalimi i kufijve për një qëndrim turistik ose ndonjë arsye tjetër jothelbësore ishte e ndaluar që nga fundi…

Gjykata në Belgjikë: Masat kufizuese të rregullohen me ligj

Shteti i Belgjikës ose duhet të heqë të gjitha kufizimet antiepidemike brenda 30 ditësh ose t’i artikulojë ato përmes ligjeve,…

Belgjika dhe Holanda shkatërrojnë rivalët e tyre, ja rezultatet e ndeshjeve të sotme

Kanë përfunduar 10 ndeshjet e ditës së sotme të vlefshme për kualifikimet për në Kampionatit Botëror të futbollit “Katar 2022”.…

​Formacionet e mundshme në ndeshjen Belgjikë-Uells

Belgjika do të kërkoj të hakmerret ndaj Kombëtares së Uellsit, ku sot e fillojnë Botërorin “Katar 2022” si vendas në…

“Katar 2022”, zhvillohen sot ndeshjet për kualifikime në Botëror

Kampionati Botëror “Katar 2022” vjen sot me disa përballje tejet interesante në kuadër të fazës së kualifikimeve. Edhe pse sot…

Gjashtë qen në Belgjikë trajnohen me sukses për zbulimin e COVID-19 te njerëzit

Shkencëtarët belgë në Universitetin e Gentit kanë arritur të trajnojnë gjashtë qen për të zbuluar koronavirusin te njerëzit, tha mikrobiologu…