De Bruyne: Belgjikës i mungojnë yjet

Kevin De Bruyne ka thënë se Belgjika mund të jetë në krye të renditjes botërore të FIFA -s, por ata…

Italia mposht Belgjikën për vendin e tretë

Italia ka fituar ndaj Belgjikës me rezultat 3-0 për t’u konfirmuar si skuadra e tretë më e mirë në Ligën…

​Itali-Belgjikë, mbyllet me këtë rezultat pjesa e parë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Italisë dhe Belgjikës e cila po zhvillohet në “Alianz Arena” dhe e…

Lukaku braktisë Belgjikën, nuk luan ndaj Italisë

Ylli i Belgjikës, Romelu Lukaku nuk do të luajë nesër kundër Italisë në Ligën e Kombeve. “Sky Sport Italia” raporton…

Italia dhe Belgjika në garë për vendin e tretë në Ligën e Kombeve

Pas përfundimit të fazës së gjysmëfinales së Ligës së Kombeve, tani kemi mësuar çiftin finalist, po ashtu edhe kombëtaret të…

Franca mposht Belgjikën, kalon në finale të Ligës së Kombeve

Ka përfunduar derbi mes Kombëtares së Belgjikës dhe asaj të Francës, ku pas 90’ minutave lojë mysafirët kanë arritur të…

Drama në “Allianz”, Franca përmbysë rezultatin kundër Belgjikës

Ka ndryshuar rrjedha e lojës në ndeshjen mes Belgjikës dhe Francës, ku tani mysafirët gjejnë vetën në epërsi në stadiumin…

Franca barazon rezultatin kundër Belgjikës

Është barazuar rezultati në stadiumin “Allianz” të Torinos, ku Franca ka shënuar golin e dytë të ndeshjes. Kombëtarja e Francës…

Ngushtohet rezultati në ndeshjen mes Belgjikës dhe Francës

Kombëtarja e Francës më në fund e ka gjetur golin në stadiumin “Allianz”, ku ka ngushtuar rezultatin kundër Belgjikës. Franca…

Mbyllet pjesa e parë, Belgjika në epërsi kundër Francës

Ka përfunduar pjesa e parë në stadiumin “Allianz” të Torinos mes Belgjikës dhe Francës, ku pas 45’ minutave lojë, nikoqirët…