Adoleshentja nga Belgjika udhëtoi vetëm nëpër botë me aeroplan ultra të lehtë për 155 ditë

Zara Rutherford nga Belgjika theu rekordin pasi u bë më e reja që udhëtoi nëpër botë me një aeroplan ultra…

Shkencëtarët belgë kërkojnë vullnetarë për të “dëgjuar” yjet

Shkencëtarët belgë janë në kërkim të vullnetarëve që do të “dëgjojnë” yjet dhe do të ndihmojnë në zbulimin dhe kategorizimin…

Belgjika mbyll vitin e katërt radhazi në krye të ranglistës së FIFA

Kombëtarja e Belgjikës do ta mbyll vitin e katërt me radhë në krye të ranglistës së kombëtareve të FIFA-s. Duke…

Belgjika forcon kufizimet, Spanja rifut maskat e detyrueshme jashtë

Brukseli zyrtar njoftoi sot se kufizimet për shkak të rritjes së infeksionit të variantit omicron janë forcuar më tej, por…

​Kur Shqipëria triumfonte ndaj Belgjikës në Eliminatoret e Botërorit 1986-video

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll në shumë raste ka treguar ndeshje cilësore ndaj skuadrave të mëdha botërore çoftë për ndeshjet…

Zaev: Në autobusin e aksidentuar në Bullgari ka qenë një qytetar i Preshevës dhe një shtetas i Belgjikës

Kryeministri Zoran Zaev në një deklaratë nga Bullgaria njoftoi shumica e udhëtarëve nga autobusi i aksidentar në autostradën Struma në…

Belgjikë: Detyrim për të punuar nga shtëpia 4 ditë në javë

Për të frenuar valën e katërt të pandemisë së koronavirusit, autoritetet belge morën sot një vendim për punën e detyrueshme…

​Hendboll/ Kosova barazon me Belgjikën dhe merr pikën e parë

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka barazuar me Belgjikën  me rezultat 28:28, në ndeshjen e luajtur në Pallatin e Rinisë…

Ekipi kosovar i hendbollit nis përgatitjet për takimin kundër Belgjikës

Kombëtarja e Kosovës në sportin e hendbollit këtë të enjte është rikthyer në Kosovë, pas përballjes në fazën e grupeve…

Vashat e Kosovës pësojnë humbje të thellë nga Belgjika

Kombëtarja e Kosovës në kategorinë e femrave ka zhvilluar sot ndeshje si mysafire kundër Belgjikës, nga e cila pësoi humbje…