Belgjikë-Poloni, njëra nga ndeshjet interesante në Ligën e Kombeve

Liga e Kombeve vazhdon sot garat në kuadër të fazës së grupeve, ku kemi disa ndeshje tejet interesante. Të gjitha…

Liga e Kombeve/Holanda mysafire e Belgjikës, kampioni pret në shtëpi Danimarkën

Sonte do të zhvillohen disa ndeshje tejet interesante të vlefshme këto për fazën e kualifikimeve në Ligën e Kombeve. Ndeshja…

​Mbyllet gjysmëfinalja e dytë, mësohen 25 finalistët e Eurovision 2022

Eurovision 2022 tashmë ka të 25 finalistët e saj, të cilët më 14 maj do të konkurrojnë për vendin e…

Kosovën e nderon një gol ndaj Belgjikës, vashat “Dardane” pësojnë humbje të thellë në “Fadil Vokrri”

Kombëtarja e Kosovës në kategorinë e femrave ka vazhduar me rezultate të dobëta, ku sot ka pësuar humbje si vendase…

Kualifikimet drejt Botërorit të femrave/Ja formacionet zyrtare të Kosovës dhe Belgjikës

Sot me fillim nga ora 20:00, Kombëtarja e Kosovës në kategorinë e femrave do të përballet si vendase në stadiumin…

Kosova dhe Belgjika në kategorinë e femrave përballen sot në “Fadil Vokrri”

Kombëtarja e Kosovës në kategorinë e femrave do të ballafaqohet sot me Belgjikën në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë me…

Andersen para ndeshjes me Belgjikën: Po punojmë shumë dhe sukseset nuk do të mungojnë

Trajnerja e Kombëtares së Kosovës në futboll, suedezja Anneli Karin Andersen ka folur në një konferencë para mediave para ndeshjes…

Belgjika ngrin 3 miliardë dollarë asete të rusëve të sanksionuar

Që nga fillimi i sanksioneve ekonomike kundër Rusisë, Belgjika ka bllokuar 196.4 miliardë euro (ose rreth 215 miliardë dollarë) transaksione…

Publikohet lista e “Dardaneve” për kualifikueset kundër Norvegjisë e Belgjikës

Gjatë këtij muaji Kombëtarja e Kosovës në kategorinë e femrave do t’i zhvillojë dy ndeshje kundër Norvegjisë dhe Belgjikës, të…

Holanda e Belgjika dëbojnë 38 diplomatë rusë

Qeveria holandeze dhe ajo belge kanë dëbuar disa diplomatë rusë të akuzuar për spiunazh. Shërbimet holandeze të sigurisë kanë vlerësuar…