Vendet me pagat më të larta për punonjës

Nëse jeni të magjepsur nga kulturat e tjera dhe ju pëlqen jashtëzakonisht shumë udhëtimi atëherë duhet ta merrni me më…

​Konjufca takon delegacionin nga Parlamenti Federal i Belgjikës në NATO

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka pritur në takim një delegacion nga Parlamenti Federal i Belgjikës në NATO,…

Belgjika mbështet anëtarësimin e Kosovës në NATO

Kryesuesi i delegacionit të Parlamentit Federal të Belgjikës në NATO, Theo Francken ka shprehur mbështetjen ndaj Kosovës për anëtarësim në…

​Viti 2022, më i nxehti në disa vende evropiane

Viti 2022 ishte më i nxehti ndonjëherë në disa prej vendeve evropiane, tha të hënën raporti i Gjendjes së Klimës…