Familja Jashari reagon pas pengimit të studentëve ndërkombëtar për ta vizituar Kompleksin “Adem Jashari”

Familja Jashari ka reaguar pas pengimit të një autobusi me studentë ndërkombëtar të cilët ia kishin mësyrë për ta vizituar…

Jashari në Rezallë: Gjitha këto varre janë dëshmia e sakrificës dhe vuajtjes së popullit tonë

Ish-kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka bërë homazhe tek kompleksi i varrezave të martirëve në Rezallë nga ku…

Bekim Jashari: U vranë shumë në familje e lagje

Anëtari i familjes Jashari, Bekim Jashari, në ditën e dytë të Epopesë së UÇK-së, ka kujtuar sakrificën sublime të familjes,…

​Jashari pas homazheve në Prekaz: Kemi shumë punë për të forcuar shtetin

Bekim Jashari, djali i heroit të kombit Hamëz Jashari, ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz, në…

Jashari: Familja Jashari bëri rezistencë 45 minuta dhe zmbrapsi forcat elitare serbe

Ish-kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari bashkë me përfaqësues të OVL-UÇK-së kanë bërë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”. Në 24…

Komandanti i FSK-së Bashkim Jashari takohet me shefen e Operacioneve Aktuale të NATO-s, Ariella Viehe

Në kuadër të vizitës zyrtare, shefja e Operacioneve Aktuale të Divizionit Operativ të Shtabit të Përgjithshëm të NATO-s,  Ariella Viehe,…

Bekim Jashari me reagim emocional pas emërimit të Bashkim Jasharit si komandant i FSK-së

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), është i biri i Rifat Jasharit. Bashkim Jashari sot u emërua komandant…

Jashari: Muaji nëntor është muaji i sakrificës dhe lavdisë

Muaj të lavdisë, kthesës, e sakrificës e ka quajtur muajin nëntor, Bekim Jashari. Ai tha se falë sakrificës së familjes…

Edhe 5 familje nga Skenderaj do të festojnë 28 Nëntorin me shtëpi të re

Pesë familjeve në nevojë sot iu janë dorëzuar çelësat e shtëpive në komunën e Skenderajt. Kështu ka shkruar në Facebook,…

Jashari: 85 % e territorit të Skenderajt me ujësjellës

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka thënë se fal angazhimit maksimal dhe bashkëpunimit me Qeverinë Zvicerane dhe Qeverinë…