Haxhiu: Projektligji për pandeminë vulën kryesore e ka nga PDK-ja

Partia Demokratike e Kosovës po konsideron se projektligji për pandeminë COVID 19 që pritet të kalojë në Kuvend e ka…

Ende nuk dihet se kur mund të fillojë ndërtimi i stadiumit nacional të Kosovës

Në seancën e sotme plenare të Kuvendit të Kosovës, deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu ka ngritur edhe…

Haxhiu pyet Aliun nëse u janë nënshtruar presionit ndërkombëtarëve

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu ka deklaruar se ata që kanë kundërshtuar shpalljen e pavarësisë në vitin…

Deputeti i PDK-së kërkon veprim urgjent: Situata me COVID-19 buzë kolapsit

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Bekim Haxhiu ka akuzuar Qeverinë e Avdullah Hotit dhe ish-Qeverinë e Albin Kurtit…

Deputetët votojnë kundër ngritjes së pagave për mjekët e policët

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar kundër amendamenteve që ua rriste pagën profesionistëve shëndetësor, policëve dhe inspektorëve. Fillimisht deputeti…

PDK kërkon me urgjencë të votohet projektligji për Covid-19

Rekomandimet e propozuara që kanë dalë nga debati parlamentar për menaxhimin e pandemisë vetëm 21 deputet kanë votuar pro, asnjë…

PDK-ja kërkon publikimin e emrave të personave që testohen për Covid-19

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu propozoi disa pika që të votohen pasi të përfundojë debati sot. Ndër…

Haxhiu-Vetëvendosjes: Ish-deputetët tuaj sponsorizuan raporte kundër UÇK-së

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu ka adresuar akuza ndaj Lëvizjes Vetëvendosje se ish-deputetë të kësaj partie…

Deputeti i PDK-së kërkon shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Bekim Haxhiu ka kërkuar miratimin urgjent të ligjit antiCOVID-19 dhe shpalljen e gjendjes…

Opozita e shqetësuar për koronavirusin, ftojnë në takim ministrin e Shëndetësisë

Shtimi i rasteve me koronavirus në Itali ka mobilizuar institucionet në Kosovë në mënyrë që të parandalojnë përhapjen e tij…