Haxhiu: Haki Abazi, soji i tij dhe Beogradi gëzohen me humbë Bekim Jashari në Skenderaj

Bekim Haxhiu -Kamishi, deputeti i PDK-së, i cili ka dalë fuqishëm në mbështetje të Bekim Jasharit ka thënë se Haki…

​Opozita akuzon Qeverinë për dështim në menaxhimin e pandemisë COVID-19

Opozita ka akuzuar Qeverinë e Kosovës dhe ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia se ka dështuar në menaxhim të pandemisë Covid-19.…

Vitia i përgjigjet PDK-së: Bashkëpunim është edhe kur nuk dezinformoni për afatin e vaksinave

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, ka komentuar letrën e dërguar kryeministrit Albin Kurti, nga Partia Demokratike e Kosovës rreth menaxhimit…

​Haxhiu tërhiqet nga kryesimi i grupit punues për ligjin anti-COVID, thotë se pozita po ndërhyn në punën e deputetëve

Kërkesa e kryetares së Komisionit për Shëndetësi Fatmire Kollçaku, drejtuar institucioneve shëndetësore që të mos përgjigjen në pyetjet e deputetit…

​Përplasje në Komisionin për Shëndetësi, Haxhiu tërhiqet nga kryesimi i grupit punues për ligjin anti-Covid

Kërkesa e kryetares së Komisionit për Shëndetësi, Fatmire Kollçaku, drejtuar institucioneve shëndetësore që të mos përgjigjen në pyetjet e deputetit…

​Konjufca ironizon me PDK-në: S’po besoj që ju identifikoheni me keqqeverisjen e kaluar

Deputetët e Kuvendit të Kosovës janë mbledhur sërish të martën për të vazhduar debatin parlamentar për 100 ditëshin e Qeverisë…

Deputeti Haxhiu pyet për 1 mijë testet e dhuruara nga Serbia, Vitia do të asgjësohen

Deputeti nga Partia Demokratike e Kosovës, Bekim Haxhiu ka kërkuar informacione se çka ka ndodhur me 1 mijë testet për…

Vjedhja e parasë publike, përplaset Haxhiu me ministrin Murati

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu është përplasur me ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati gjatë seancës së sotme…

Tenderët për Sistemin Informativ Shëndetësor përplasin Shkretën dhe Haxhiun

Seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës ka vazhduar me replika dhe kundër-replika edhe në mes të deputetes së Lëvizjes…

​S’ka kuorum, nuk kalon homologimi

Komisioni për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural, Mjedis e Planifikim Hapësinor dhe Infrastrukturë ka dështuar të dërgojë në Kuvendin e Kosovës,…