​Përplasje në distancë, Bekë Berisha i replikon Durmishit: Ja kontratat e nënshkruara nga ju

Deputeti i Kuvendit nga radhët e AAK-së, Bekë Berisha i është kundërpërgjigjur zëvendësministrit të Infrastrukturës, Hysen Durmishit duke i publikuar…

AAK dyshon për korrupsion në MI, Berisha: Kurti i ka “meshqit” aktivë për korrupsion nëpër tenderë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës(AAK) ka ftuar të premten Prokurorinë e Shtetit të nis hetimet për katër kontrata publike kornizë…

​AAK kërkon të përfshihen edhe veteranët e UÇK-së në rritjen e pagës minimale

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha ka kërkuar që në kuadër të rritjes së pagës minimale të…

​Mehaj: Kosova duhet t’i ketë mbi 20 mijë rezervistë vullnetarë

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka thënë se Fondi i Sigurisë është i sigurt dhe në koordinim të plotë me…

Tahiri: Vendimin e ZRrE-së do e dërgojmë edhe në Gjykatën Kushtetuese

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës thotë se tashmë i ka siguruar nënshkrimet për të thirrur seancë të jashtëzakonshme lidhur me…

Berisha i quan trillime dhe gënjeshtra raportimet për qarje të raporteve më ShBA-të

Kryetari i Komisionit Parlamentar për Siguri, Bekë Berisha, pas raportimit të ministrit të Mbrojtjes, Armend Mehaj, i quajti trillime dhe…

Deputeti i AAK-së i kërkon Konjufcës të largojë produktet serbe nga bufeja e Kuvendit të Kosovës

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Bekë Berisha i kërkoi kryepalrmanetarit Glauk Konjufca që produktet serbe të cilat…

Votat me kusht për Istogun, diferencë e ngushtë mes Berishës e Feratit

Sot ka përfunduar numërimi i votave me kusht dhe personave me nevoja të veçanta për komunën e Istogut. Ilir Ferati…

Bekë Berisha i AAK-së premton përkrahje për zhvillimin e sportit në Istog

Në kuadër të fushatës zgjedhore për 17 tetor, kandidati i AAK-së për kryetar të Istogut Bekë Berisha ka vizituar sot…

Vrasja e dyfishtë në Pejë, Berisha: Familjet të gjejnë forcë për ta përballuar këtë dhimbje të madhe

Kandidati për kryetar të Istogut nga radhët e AAK-së Bekë Berisha ka shprehur tronditjen nga rasti tragjik i vrasjes së…