​Sveçla pas tensioneve me Bekë Berishën: Nuk bëhem pjesë e lojërave politike

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është sqaruar pas insistimit të tij për të raportuar para Komisionit për Çështje…

Tensionet në Komisionin për Siguri, Berisha: Zotëri ‘Sfeklla” mos më shit mend, ditën e mirë e bëfsh

Kryetari i Komisionit për Çështje të Sigurisë, Bekë Berisha nuk pranoi që ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla të…

Tensione mes Sveçlës e Berishës, dështon raportimi i ministrit dhe drejtorit të policisë

Ka dështuar raportimi i ministrit të Punëve të Brendshme Xhelal Svecla dhe drejtorit të Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti  të…

AAK: Kosova mund të konsideroi fitore të Pirros marrëveshjen për targat

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka quajtur fitore të Pirros për Kosovën marrëveshjen në Bruksel për targat e automjeteve.…

Berisha: Demonstrimet në kufi nga forcat serbe nuk e trembin asnjë kosovarë

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), njëherësh kryetar i Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtje, Bekë Berisha…

Opozita i kërkon Qeverisë angazhim më të madh në shuarjen e zjarreve

Dy deputetët opozitarë, Xhavit Haliti nga PDK dhe Bekë Berisha nga AAK i kanë kërkuar Qeverisë angazhim më të madh…

Bekë Berisha e quan Kurtin “zotëri Hegel”

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha ka kritikuar ministrin e Bujqësisë, Faton Peci, për siç tha ai,…

Opozita e pakënaqur me menaxhimin e situatës në Deçan, kërkon llogaridhënie nga ekzekutivi

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes ka diskutuar të enjten lidhur me zhvillimet e fundit në Komunën e Deçanit,…

AAK kërkon që të plagosurit e demonstratave të viteve ’90-ta të trajtohen me ligj

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, po kërkon që të plagosurit e demonstratave të viteve ’90-ta të trajtohen me ligj. Deputetja…

PDK e VV përplasen në Komisionin hetimor të privatizimit, shkak një fjali

Partia Demokratike e Kosovës ka insistuar që të hiqet fjalia “ndikimi i grupeve të caktuara dhe të fuqishme” tek pika…