​“Me dënime të ulëta po nxitet dhuna”, kërkohet ashpërsim i ndëshkimeve për dhunuesit

Rasti i dënimit prej 8 muajsh për përdhunuesin e një të miture në Pejë, pasuar nga një tjetër akt dhune…

​Afganët mund të vendosen në ish-kampin gjerman në Prizren dhe atë francez në Vushtrri

Krahas Qendrës së Azilit në Vranidoll dhe Magurë, refugjatët afganë që pritet të vijnë për strehim në Kosovë po pritet…

MSH nuk i përjashton kufizimet për vaksinim, ekspertët dhe KMDLNJ janë dakord

Vendi është përballur me një rritje të ndjeshme të rasteve të reja me COVID-19, me dominim të variantit Delta. Arma…

KOSTT pret seancën e së enjtes për 11 milionëshin, KMDLNJ e opozita kundër

Kuvendi i Republikës së Kosovës do të mblidhet të enjten në seancë të rregullt plenare. Si pikë, do të jetë…

Shala kërkon lirim ose ulje të dënimit për të burgosurit që kanë diagnoza terciare

Një i burgosur ka vdekur sot në Klinikën e Neurologjisë në Qendrën Klinikë Universitare të Kosovës (QKUK). Këshilli për Mbrojtjen…

Diskriminues lejimi i tubimeve partiake në pandemi

Tubimet elektorale në vendet e mbyllura të partitë politike dhe mos ndëshkimi i këtyre subjekteve po konsiderohet diskriminues nga Këshilli…

Evidentohet keqtrajtim i të dënuarve dhe shkelje të të drejtave të tyre

Ka pasur raste të keqtrajtimeve të të dënuarve nga stafi korrektues dhe shkelje të të drejtave të tyre. Ndërsa, niveli…
error: