Bedri Hamza pritet me përqafime nga deputetët

Pas fitores në Mitrovicë, Bedri Hamza është pritur ngrohtësisht nga deputetët e PDK-së në Kuvendin e Kosovës. Në seancën plenare…

Fitorja e Bedri Hamzës në Mitrovicë, Memli Krasniqi uron mitrovicasit

Kryetari i PDK-së Memli Krasniqi ka uruar qytetarët e komunës së Mitrovicës me rastin e fitores së kandidati të kësaj…

Hamza: Qytetarët ta shfrytëzojnë të drejtën e votës dhe rezultatin ta presin me qetësi

Kandidati për kryetar të Komunës së Mitrovicës nga radhët e PDK-së, Bedri Hamza, ka shfrytëzuar të drejtën e tij për…

Sondazhi për Mitrovicën, kush do ta fitojë garën e 17 tetorit?

Sondazhi i realizuar nga Qendra për Hulumtime Sociale, Ekonomike dhe Politike “Alternativa”, observator i matjeve të opinionit publik, i realizuar…

Bedri Hamza shpalos zotimet për zhvillimin e zonave rurale

Kandidati i PDK-së për kryetar të Mitrovicës Bedri Hamza ka shpalosur sot programin e tij për zhvillimin rural, bujqësisë dhe…

Hamza i PDK-së: Do t’i rrisin subvencionet për bujqësinë dhe blegtorinë

Kandidati i PDK-së për kryetar të Mitrovicës, Bedri Hamza, ka vizituar blegtorin Jonuz Abazi, nga fshati Kutllovc. Me këtë rast…

Memli Krasniqi: Mitrovica e ka mundësinë e artë të udhëhiqet nga një politikan shembull si Bedri Hamza

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka qëndruar në Mitrovicë, ku ka takuar banorët e Tavnikut dhe Shipolit,…

Krasniqi: Mitrovica e ka mundësinë e artë të udhëhiqet nga një politikan shembullor siç është Bedri Hamza

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka qëndruar në Mitrovicë, ku ka thënë se si rrallë herë e…

Avdyli e Hamza përplasen keq për Hashim Thaçin

Deputeti nga Lista Guxo, pjesë e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Haxhi Avdyli, deklaroi sot se dallimi në mes të…

Hamza i kundërpërgjigjet Kurti për uljen e rasteve me Covid: Veç nëse i keni fry qytetarëve, tjetër s’keni pas çka

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza i është kundërpërgjigjur kryeministrit, Albin Kurti, pas mburrjes së tij për menaxhimin…