Avdyli e Hamza përplasen keq për Hashim Thaçin

Deputeti nga Lista Guxo, pjesë e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Haxhi Avdyli, deklaroi sot se dallimi në mes të…

Hamza i kundërpërgjigjet Kurti për uljen e rasteve me Covid: Veç nëse i keni fry qytetarëve, tjetër s’keni pas çka

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza i është kundërpërgjigjur kryeministrit, Albin Kurti, pas mburrjes së tij për menaxhimin…

Krasniqi: Hamzën do ta donte secila komunë, por këtë fat e ka Mitrovica

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka zyrtarizuar lajmin e shumëpritur nga qytetarët e Mitrovicës, duke e  shpallur…

Hamza-Kurtit: Nëse vazhdoni kështu do të identifikoheni si qeveria e cila e ka rrit borxhin publik më së shumti

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës(PDK), Bedri Hamza nuk pret që Qeveria Kurti të realizojë premtimet dhe projektet e paraqitura…

​Hamza kritikon ministrin Vitia: Disa ministra janë lazdruar, kanë nevojë për disiplinë

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bedri Hamza ka kritikuar ministrat e kabinetit qeveritar për mungesën…

​Hamza: Fatkeqësisht Kuvendi është shndërruar në gjykatë

Për shkarkimin e bordeve të pavarura, deputeti i PDK-së Bedri Hamza ka thënë se fatkeqësisht Kuvendi dhe komisionet parlamentar janë…

Hamza: Buxheti i rishikuar nuk i adreson nevojat e qytetarëve

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza ka kritikuar Qeverinë për rishikimin e buxhetit të vitit 2021.  Ai në…

Hamza: Zyrtarizimi i kryetarit të ri do të ndikojë pozitivisht edhe në zgjedhjet lokale

Anëtari i PDK-së, Bedri Hamza thotë se zyrtarizimi i kryetarit të ri të kësaj partie do të ndikojë pozitivisht në…

Komisioni për Buxhet miraton rishikimin e buxhetit, opozita abstenon

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka miratuar projektligjin për rishikimin e buxhetit 2021. Megjithatë, opozita pati kritika për këtë…

Hamza: PDK më e fuqishme pas konventës

Partia Demokratike e Kosovës nesër do të mbajë konventën për zgjedhjen e kryetarit të ri të partisë, e nga ky…
error: