BE konfirmon se do të ketë bisedimet teknike me Minskun për emigrantët

Komisioni Evropian konfirmoi sot se do të ketë “bisedime teknike” me Minskun për kthimin në vendet e tyre të emigrantëve…

Shefi i Frontex: BE duhet të përgatitet për më shumë kriza emigrantësh

Bashkimi Evropian duhet të jetë i përgatitur për më shumë kriza emigrantësh si ato në kufijtë Greqi-Turqi dhe Poloni-Bjellorusi, tha…

​Kurti: Takimi me Vuçiqin varet nga takimi i kësaj jave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se takimi me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq, do të varet nga rezultatet e…

Balotazhi kalon testin e BE-së: Procesi shkoi shumë mirë

Misioni i vëzhguesve të zgjedhjeve nga BE, e kanë vlerësuar raundin e dytë të zgjedhjeve si të administruar mirë. Shefi…

BE dakordohet për sanksione të reja ndaj Bjellorusisë dhe linjave ajrore për krizën kufitare

Bashkimi Evropian ra dakord sot për të shtuar sanksionet kundër Bjellorusisë, e cila i denoncoi si “absurde” akuzat perëndimore se…

Mandl nga misioni vëzhgues i BE-së: Qytetarët të ushtrojnë të drejtën e tyre të votës

Shefi i misionit vëzhgues të Bashkimit Evropian për zgjedhjet në Kosovë, Lukas Mandl ka vizituar qendrën e votimit me numër…

Ministrat e Jashtëm të BE-së diskutojnë për situatën në Bosnje më 15 nëntor

Ministria e Punëve të Jashtme gjermane i cilësoi si të papërgjegjshme dhe të papranueshme thirrjet për shkëputjen e pjesëve të…
error: