Molliqaj: Ka disponim për protestën e nesërme

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj ka thënë se ka disponim për protestën e nesërme. Ai teksa ka ftuar qytetarët që…

Kamenica dhe Novobërda përfituan rreth 450 mijë euro nga BE për efiçiencë të energjisë

Janë përfunduar projektet e efiçiencës së energjisë në ndërtesat publike komunale (financimi IPA 2017) në Kamenicë dhe Novobërdë me mbështetjen…

Eksportet drejt Italisë, 33 miliardë lekë gjatë 2-mujorit të parë

Në dymujorin e parë të këtij viti eksportet e mallrave nga Shqipëria drejt vendeve të BE-së arritën vlerën 58.4 miliardë…

BE nesër mban konferencën e donatorëve për viktimat e tërmetit në Turqi dhe Siri

Bashkimi Evropian organizojë nesër një konferencë ndërkombëtare të donatorëve për të mbështetur viktimat e tërmeteve shkatërruese të muajit të kaluar…

Kurti: BE të gjejë mekanizëm për ta bërë marrëveshjen me Serbinë ligjërisht të detyrueshme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar sot se i takon Bashkimit Evropian të gjejë një mekanizëm për ta bërë…

Kurti flet para takimeve: Kam ardhur për bisedime për marrëveshje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ka ardhur me qëllim të mirë në Ohër për të nënshkruar marrëveshje…

Ambasadorja Yuri Kim: SHBA mbështet progresin e Shqipërisë për t’u bërë pjesë e BE-së

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim ka përshëndetur progresin e Shqipërisë në rrugën drejt anëtarësimit…

Kurti takon eurodeputetin Reuten, kosovarëve t’iu jepet perspektiva evropiane

Dita e dytë e vizitës zyrtare në Strasbourg për Kryeministrin i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, filloi me një takim…

Fillon projekti 4 milionësh i BE-së për deminimin e Kosovës

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomáš Szunyog, ka njoftuar se sot ka filluar projekti i Veprimit për…

Kurti merr mbështetje nga Social Demokratët evropian për anëtarësim në BE

Takimet gjatë ditës së parë të qëndrimit në Strasburg, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i vazhdoi me përfaqësues…