Zgjedhja e Qeverisë re, ASH e BDI-së përplasen ashpër në Kuvend

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re të Maqedonisë Veriore, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për…

Mexhiti i BDI-së nuk e voton Qeverinë e Kovaçevskit

Deputeti i BDI-së, Izet Mexhiti për “Sloboden Pecat” ka konfirmuar se nuk do të votojë për qeverinë e re të…

Seanca për votimin e Qeverisë së re – mungon deputeti i BDI-së

Në seancën për votimin e Qeverisë së re nuk është prezent edhe deputeti i BDI-së Izet Mexhiti. Ai ishte i…

Gashi: S’luajmë kumar me integrimin, me BDI na bashkon interesi i shqiptarëve

Alternativa është subjekti i fundit që hyn në koalicionin qeverisës të Maqedonisë së Veriut. Pas dështimit të mocionit të mosbesimit…

​Ahmeti për aksidentin tragjik në Bullgari: Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm

Sa shumë dhimbje që na solli mëngjesi i sotëm. Kështu ka reaguar kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti për aksidentin tragjik…

Zgjedhjet në Maqedoninë Veriore, BDI tregon numrin e komunave të fituara

Kryetari i BDI-së, Ali Ahemti në daljen e parë për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale në Maqedoninë Veriore, ka…

BDI shpall fitoren në këto tri komuna

Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani, në një konferencë për media, ka thënë se partia e tij, ka fituar në tri…

Tragjedia në Tetovë, BDI shpreh ngushëllime dhe apelon në zbardhjen e plotë të rastit

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) shpreh ngushëllime të thella për gjithë familjarët që humbën më të dashurit në tragjedinë që…

BDI: Të regjistrohemi të gjithë

Bashkimi Demokratik për Integrim apelon deri tek qytetarët në Maqedoni të Veriut që të regjistrohen të gjithë, pasi që ky…

LSDM dhe BDI, me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet lokale në RMV

Kreu i BDI, Ali Ahmeti dhe ai i LSDM Zoran Zaev kanë arritur marrëveshjen për mënyrën se si do të…
error: