​Bayerni e shijon humbjen e parë në Budesligë

Gjiganti bavarez Bayern Munih është njoftuar me humbjen e parë në këtë edicion të Bundesligës gjermane. Skuadra bavareze u mposht…

Bayerni e dominon dhe mposht Barçën, Lukaku i jep fitoren Chelseat, Juve bind ndaj Malmos

Janë mbyllur gjashtë ndeshjet e e para të fazës së grupeve që filluan nga ora 21:00. Kryendeshja e zhvilluar në…

​Koeman: Sfida me Bayernin e vështirë, humbja 8-2 ishte e dhimbshme

Përpara ndeshjes së Barcelonës në Ligën e Kampionëve kundër Bayern Munihut, trajneri Ronald Koeman ka folur në një konferencë për…

Dortmund – Bayern, spektakli i takon mysafirëve

Bayeern Mynich ka dalurt triumfues nga ballafaqimi me Borussia Dortmundin duke triumfuar me rezultat 2-3 në një ndeshja të zjarrtë…

Bayerni shënon fitore

Bayern Munich e ka mposhtur sonte SC Paderbornin në “Allianz Arena”, me rezultat 3-2. Futbollistët e Byaern Munich u desh…