RB Leipzig-Bayern Munich, formacionet e mundshme

Ish-trajneri i RB Leipzig Julian Nagelsmann do të jetë sot mysafirë me Bayern Munich në stadiumin “Red Bull Arena” ku…

Bayern Munich-Leipzig, derbi i Bundesligës gjermane

Bundesliga gjermane rikthehet sot me disa ndeshje interesante, ku kryesorja do të jetë ajo mes skuadrës së RB Leipzig dhe…

Bayerni po përgatitet të lëshojë dy lajme të mëdha për tifozët e skuadrës

Gjiganti bavarez Bayern Munich e ka nisur sezonin e ri në mënyrën më të mirë të mundshme duke e fituar…

Bayern Munich-Manchester United, fakt interesant për ndeshjen e vitit 2001

Në vitin 2001, në fazën e dytë të grupeve në Ligën e Kampionëve, ishte zhvilluar ndeshja mes Bayern Munich dhe…

​Të shtunën hapet “Alianz Arena” për tifozë, ky do të jetë numri i lejuar i tifozëve

Rreth 250 spektatorë do të jenë të pranishëm në “Allianz Arena” në ndeshjen e fundit të Bayerni për këtë edicion.…

Shfaqet një emër i ri për stolin e trajnerit të Barcelonës

Trajneri aktual i Bayernit të Munichut është shfaqur si kandidat i ri potencial për të marr drejtimin e Barcelonës nëse…

Bayerni në rast fitoreje shpallet kampion

Bundesliga gjermane vazhdon sot me disa ndeshje tejet interesante në kuadër të xhiros së 34, ku po ashtu mund të…

Zyrtare, Bayerni e zyrtarizon Negelsmanin si trajner të ri

Bayern Munich ka emëruar Julian Nagelsmannin si trajnerin e tyre të ri. 33-vjeçari i lindur në Bavari do të transferohet…

Sot pritet te zyrtarizohet trajneri i ri i Bayernit, ky është emri

Nga sezoni i ardhshëm gjiganti bavarez Bayern Munich do të me trajner të ri pasi ai aktual, Hans Flick edhe…

​Bundesliga gjermane, a do të mësohet sot kampioni

Bundesliga gjermane rikthehet sot me disa ndeshje interesante në kuadër të xhiros së 31, ku edhe mund të mësohet kampioni…