Rritet çmimi i Robert Lewandowskit

Ballafaqimi i Barcelonës me Bayernin në merkato po bëhet gjithnjë e më interesant. Gjiganti spanjoll tash e disa muaj po…

Mane zbarkon në Munih për të nënshkruar me Bayernin

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane, tashmë ka mbërritur në Gjermani përpara transferimit të tij në Bayern Munich. 30-vjeçari do të…

Bayerni vetëm për fitore e Villarreali për ta mbrojtur rezultatin, publikohen formacionet zyrtare

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet ndeshja interesante mes gjigantit gjerman Bayern Munich dhe skuadrës spanjolle Villarreal,…

Mediat në Spanjë: Lewandowski ka arritur marrëveshje me Barcelonën

Robert Lewandowski pranë Barcelonës. Sipas asaj që raportoi sot gazeta spanjolle “Sport”, klubi katalanas dhe sulmuesi polak tashmë kanë arritur…

Formacionet zyrtare të Bayern Munich dhe RB Salzburg

Bayerni i Munihut do të kërkojë që të shmang ndonjë befasi eventuale nga RB Salzburgu duke kërkuar fitore në “Allianz…

Nuk ka fitues në derbin mes Bayernit dhe Bayer Leverkusenit

Ka përfunduar ndeshja interesante mes gjigandit gjerman Bayern Munich dhe skuadrës së Bayer Leverkusenit, e vlefshme kjo për xhiron e…

Befasi e madhe, Bochumi e shkatërron Bayern Munichun

Sot në Bundesligan gjermane janë zhvilluar disa ndeshje interesante, ku edhe kemi pasur rezultate të befasishme. Ndër këto ndeshje ishte…

​Ky pritet të jetë largimi i madh nga Bayerni

Niklas Sule është duke u përgatitur që të largohet nga Bayerni i Munihut si lojtar i lirë në verën e…

Lewandowski shënon tre gola në fitoren e thellë të Bayernit ndaj Kolnit

Pas humbjes nga Borussia Munchengladbahu, Bayerni i Munihut iu është rikthyer fitoreve në Bundesliga. “Bavarezët” e kanë mposhtur Koljin me…

Derbi mes Bayern Munich e Borussia Monchengladbach, ja formacionet e mundshme

Sonte me fillim nga ora 20:30 do të fillojë derbi mes gjigandit gjerman Bayern Munich dhe skuadrës së Borussia Monchengladbach,…