Llapi përforcohet me portier të ri

Llapi ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me portierin Amrush Bujupi. Zyrtarizimi i Bujupit është konfirmuar nga faqja zyrtare e…

Batatina flet pas shortit në Ligën e Konferencës: Është një short i favorshëm, tani kemi përvojën

Sot në Nyon të Zvicrës u mbajt shorti i Ligës së Konferencës, ku njëra nga skuadrat kosovare, KF Llapi, mësoi…

Batatina nuk e nënvlerëson Feronikelin: Jemi përgatitur maksimalisht

Kryetrajneri i skuadrës së Llapi Tahir Batatina është paraqitur sot në konferencë për media një ditë para ndeshjes së 21-të…

Batatina zgjidhet “Trajneri i vitit 2021” në Podujevë

Trajneri i skuadrës së Llapit Tahir Batatina është zgjedhur “Trajneri i vitit 2021” në Komunën e Podujevës. Këtë çmim e…

Batatina synon ta rrëzojë edhe Gjilanin nga pozita e liderit: Ata e dinë se kush jemi, por së pari e kemi Drenicën

Llapi ka arkëtuar tri pikë shumë të rëndësishme në kuadër të xhiros së 14-të të Superligës së Kosovës duke fituar…

“Xhebrailat” pas fyerjeve ndaj Batatinës: Kjo ishte më e pakta që mund t’i bënim laraskave dhe tuxharëve

Grupi i tifozëve të skuadrës së Ballkanit ishin sot protagonistë të një shfaqje jo të mirë në tribunat e stadiumit…

Nesër fillon Superliga e Kosovës, pritje të mëdha nga sistemi VAR

Federata e Futbollit të Kosovës ditë më parë e inauguroi këtë teknologji ku edhe njoftoi se është marr edhe licenca…

​Nesër paraqitja e parë e Llapit në Evropë, ballafaqohet me Shkupin

Pas triumfit historik dhe fitimit të Kupës së Kosovës, Llapi është nisur drejt Shkupit para ndeshjes ndërkombëtare në kuadër të…

Braktisja e garave për shkak të pakënaqësive me referimin, vjen vendimi zyrtar nga KF Llapi

KF Llapi ka vendosur që t’i vazhdoj garat në Superligën e Kosovës pasi së fundmi e kishin shqyrtuar mundësinë e…

Batatina takon ministrin Veliu, tregon se çfarë diskutuan

Drejtori ekzekutiv i KF Llapi Tahir Batatina sot është takuar me Ministrin e punëve të brendshme të Kosovës Agim Veliu,…