Arrestohet një person gjatë bastisjes në argjendarinë në Prishtinë

Një person është arrestuar gjatë aksionit të bastisjes së Njësisë Speciale Intervenuese  sonte në argjendarinë “Baraku” në Prishtinë. Në aksionin…

Grabitja në Suharekë, serish bastisje në argjendarinë në Prishtinë

Njësia Speciale Intervenuese sonte ka bastisur argjendarinë “Baraku” në Prishtinë. Pronari i kësaj argjendarie, Trim Baraku, ishte arrestuar për bashkëpunim…

Bastisja vazhdon në banesën e prindërve të Behramit (Foto)

Pas bastisjes së banesës së këshilltarit të ish-presidentit, Artan Behrami, tani bastisja nga Gjykata Speciale ka nisur edhe në banesën…

Bastisje në banesën e ish-këshilltarit të Hashim Thaçit

Pjesëtarë të Dhomave të Specializuara dhe të Zyrës së Prokurorit të Specializuar të Kosovës, kanë nis bastisjen në banesën e…

Bastisje në veri lidhur me rastin Banjska

Policia e Kosovës, konkretisht njësitet speciale të saj, kanë zhvilluar disa bastisje në veri të vendit. Zëvendëskomandanti i Policisë së…

Prokuroria dhe Policia japin detaje pas bastisjeve në veri

Me urdhër të Prokurorisë Speciale, Policia e Kosovës ka zhvilluar aksion për bastisjen e pesë lokacioneve në komunat veriore të…

EULEX reagon pas bastisjes në banesën e familjes Fazliu

Misioni i Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit në Kosovë (EULEX) ka reaguar pas bastisjes në banesën e Bahri e…

Osmani nuk komenton arrestimet e sotme: Të pritet epilogu i këtij rasti

Edhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, nuk është deklaruar sot lidhur me arrestimin e tre personave nën dyshimin për keqpërdorim…

​Tre të arrestuarit gjatë bastisjeve në mbajtje për 48 orë

Me urdhër të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës (PSRK), Policia e Kosovës – Njësia e Veçantë e Hetimeve, ka…

Avokati i Ridvan Muharremit: Gjithçka do të sqarohet

Mëngjesin e së premtes restoranti “Bukë e zemër” në pronësi të Ridvan Muharremit si dhe banesa e këtij të fundit…