Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Basri Sejdiu deklarohet pas shkarkimit nga detyra e drejtorit të SHSKUK-së

Pas shkarkimit nga detyra e drejtorit të përgjithshëm të SHSKUK-së, Basri Sejdiu sot do të mbajë një konferencë për media.…

Drejtori i shkarkuar i ShSKUK-së thërret konferencë për media

Ish-drejtori i përgjithshëm i Shërbimit Spitalor të Kosovës, Basri Sejdiu ka thirrur për nesër një konferencë për media në ora…

Shkarkohet Basri Sejdiu

Bordi drejtues i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, njofton se në mbledhjen e mbajtur sot, ka marrë vendim…

​Sejdiu kërkon paga dinjitoze për mjekët, sindikatat nuk përjashtojnë protestat dhe grevat

Pezullimi i Ligjit të Pagave nga Gjykata Kushtetuese ka ngjallur pakënaqësi të mëdha tek mjekët të cilët përmes këtij ligji…

BE-ja dhuron 10 autoambulanca e 100 shtretër për ShSKUK-në

Pesë milionë euro asistencë janë dhënë donacion nga Bashkimi Evropian për të ndihmuar Kosovën në luftën e pandemisë Covid-19. Të…

Sejdiu: 17 persona nga stafi shëndetësor janë të infektuar me Covid-19

Drejtori i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (ShSKUK), Basri Sejdiu, ka deklaruar se janë 17 persona nga stafi shëndetësor…
error: