​Grumbullohet Kosova U-18 në basketboll

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll për U-18 në konkurrencën e meshkujve do të grumbullohet këtë të enjte dhe të premte.…

Kompletohet stafi i trajnerëve i Kosovës në basketboll

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka njoftuar që Bordi i FBK-së ka emëruar anëtarët e shtabit profesional të Kombëtares…

Zyrtare: Rami Hadar trajner i Kosovës në basketboll

Rami Hadar është trajneri që do ta drejtojë Kombëtaren e Kosovës në basketboll për tri vitet e ardhshme. Prezantimin e…

Nesër prezantohet trajneri i ri i Kosovës në basketboll

Të hënën do të bëhet prezantimi i trajneri të ri të Kombëtares së Kosovës në basketboll. Kështu ka bërë të…

​“Sonte të gjithë gjelbër e zi”, Trepça reagon para finales me Pejën

Trepça duke jashtëzakonisht e përgatitur dhe e motivuar për finalen vendimtare ndaj Pejës në play-off-in e basbektbollit kosovar që do…

​Ky është numri i biletave të shitura për ndeshjen Trepça-Peja

Në palestrën “Minatori” në Mitrovicë sonte do të zhvillohet finalja e pestë dhe vendimtare ne play-off-it në basketbollin kosovar ku…

Kampionët e Kosovës në basketboll ndër vite

Kosova do të ketë një kampion të ri në basketboll. Kjo pasi Golden Eagle Ylli është eliminuar në gjysmëfinale, ndërsa…

Finalja e katërt, Trepça kërkon titullin, Peja barazimin e serisë

Ethet e finales rriten dhe adrenalina shkon në maksimum. Finalet e “Play-off”-it pritet të dhurojnë edhe një super sfidë ndërmjet…

Trepça-Peja, sonte finalja e tretë

Super sfidat e “Play-off”-it të finales vazhdojnë sonte në “Minatori” të Mitrovicës. Atmosfera pritet të jetë e jashtëzakonshme, ashtu siç…

Shiten të gjitha biletat për ndeshjen Peja-Trepça

Ndeshja e dytë finale e kampionatit të Kosovës në basketboll ndërmjet Pejës dhe Trepçës do të zhvillohet sot dhe fillon…