Mblidhet Bordi i FBK-së, merren vendime të rëndësishme për klubet

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) në mbledhjen e mbajtur më 30.08.2023 në Prishtinë ka shqyrtuar situatën aktuale…

Përfundon me sukses kampi i basketbollit për të rinj

Nga 21 deri më 25 gusht është mbajtur me sukses kampi i basketbollit për moshat 8-16 vjet në katër qytete…

Sot nis kampi për basketbollistët e rinj

Në organizim të Kosovo Basketball Heritage Academy dhe Federata e Basketbollit e Kosovës prej 21 deri më 25 gusht do…

6 vjet nga suksesi historik i Kombëtares së Kosovës në basketboll

Më 19 gusht 2017, Kosova kishte arritur një sukses të jashtëzakonshëm në basketboll. Basketbollistët e Kosovës me fitoren 75:69 ndaj…

Në katër qytet të Kosovës do të zhvillohet kamp basketbolli për të rinj

Nga 21 deri më 28 gusht nga Kosovo Basketball Heritage Academy dhe Federata e Basketbollit e Kosovës do të organizohet…

KB Ylli bëhet me trajner të ri

Kostas Flevarakis eshte trajner i ri i klubit të basketbollit Golden Eagle Ylli. Skuadra nga Suhareka e ka prezantuar trajnerin…

​Rruga drejt Kupës së Botës 2027 në basketboll: Kosova në vazon e dytë

Rruga drejt FIBA Kupës së Botës 2027 do të fillojë nga Raundi i Parë i Parakualifikimeve Evropiane. Shorti do të…

​Kosova-Danimarka, bileta e fundit drejt kualifikimeve për Eurobasket 2025

Ka mbetur vetëm një vend në kualifikimet e FIBA EuroBasket 2025, pasi Bullgaria dhe Sllovakia siguruan biletat e tyre të…

Basketboll/ Kosova luan sot për vendin e tretë në Evropianin U16

Sot është dita e fundit e Kampionatit Evropian, Divizioni C U16 për meshkuj në Prishtinë. Nga 19 korriku janë zhvilluar…

​Eurobasket 2025/ Kosova mposhtet nga Danimarka

Kosova është mundur nga Danimarka me rezultat 82:75 (27:16, 17:27, 25:22, 13:10), në një ndeshje ku fituesi nuk është ditur…