Sonte fillon Liga e Parë e Meshkujve në basketboll

Liga e Parë e Meshkujve do të ‘hidhet në aksion’ sonte. Takimi i parë do të jetë ndërmjet Vushtrrisë dhe…

Superliga e Kosovës në basketboll, sot fillon sezoni i ri

Sonte do të fillojë sezoni i ri i Superligës së Kosovës në basketboll. Njëjtë sikurse ai i kaluari, edhe ky…

​Edicioni i ri në basketboll, parashikohet garë e fortë mes “Top 4”

Të premten do të nisë edicioni i ri garues i Superligës së Kosovës në basketboll, me tetë skuadrat pjesëmarrëse që…

Rifillon finalja mes Trepçës dhe Pejës

Ka rifilluar ndeshja finale e Superkupës së Kosovës në basketboll ndërmjet Trepçës dhe Pejës. Policia ka zbrazur palestrën në Suharekë,…

Largohen tifozët, pritet të rinisë finalja mes Pejës-Trepçës

Policia është duke e zbrazur palestrën në Suharekë, aty ku po zhvillohet finalja e Superkupës së Kosovës në basketboll ndërmjet…

Sot finalja e Superkupës së Kosovës në basketboll

Finalja e Superkupës së Kosovës në basketboll do të sjellë superderbin mes Trepçës dhe Pejës. Trepça për të kaluar në…

Kb Vëllaznimi konfirmon përleshjen mes basketbollistëve

Klubi i basketbollit Vëllaznimi ka konfirmuar se ka ndodhur një përleshje fizike ndërmjet lojtarëve në njërën nga stërvitjet e skuadrës.…

Osmani uron Gjermaninë pasi e mposhti Serbinë në finalen e botërorit në basketboll

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka reaguar pas Gjermania është shpallur kampion bote në basketboll duke e mposhtur Serbinë. “Urime…

Gjermania gjunjëzon Serbinë, shpallet kampione e botës në basketboll

Kombëtarja e Gjermanisë në basketboll e ka mposhtur Serbinë në finale për ta fituar trofeun e parë të Kupës së…

Basketboll/ Superliga nis më 22 shtator, shorti hidhet nesër

Federata e Basketbollit e Kosovës ka njoftuar se, të enjten do të hidhet shorti për Superliga-t e Kosovës në basketboll.…