Malvina Haziri, basketbollistja e talentuar që synon të luajë në nivele të larta botërore

Basketbollistja e talentuar Malvina Haziri së fundi është transferuar në Turqi në ekipin e Cukurova Basketboll. Natyrisht se viti 2022…

KB Peja përforcohet me një basketbollist amerikan

Klubi i basketbollit Peja ka njoftuar se ka nënshkruar kontratë me lojtarin amerikan, Isiah Umipig. Lojtari i cili luan në…

Bardh Istrefi, shënuesi më i mirë në Evropian

Basketbollisti i Kosovës U18, Bardh Istrefi është renditur i pari në bazë të pikëve të shënuar në Kampionatin Evropian për…

Kosova regjistron fitoren e parë në Kampionatin Evropian të basketbollit

Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka regjistruar sot fitoren e parë në Kampionatin Evropian për grupmoshat U18. “Dardanët” e rinj…

Sezoni i ri në basketbollin kosovar vjen me risi, FBK ndryshon rregulloren për lojtarët e huaj

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka njoftuar sot se ka miratuar disa vendime të rëndësishme të cilat do të…

Skuadra belge Antwerp fiton turneun 3×3 në basketboll

Ka përfunduar gara e FIBA 3×3 Prishtina Challenger, që u zhvillua gjatë fundjavës në kryeqytetin e Kosovës. Dy ditë me…

​Kosova e 15-ta në evropianin U20 për femra

Kosova është renditur e 15-ta në FIBA Kampionatin Evropian, Divizioni C për femra U20, që po zhvillohet në Maqedoninë Veriore.…

Mësohen kundërshtarët e Sigal Prishtinës dhe Trepçës në FIBA Europe Cup

Në Munih të Gjermanisë është hedhur shorti për kualifikimet e FIBA Europe Cup. Do të jenë tre raunde dhe katër…

Ylli mëson kundërshtarin e Ligës së Kampionëve në basketboll

Kampioni i Kosovës në basketboll Golden Eagle Ylli ka mësuar kundërshtarin e vet në FIBA Basketball Champions League. Klubi nga…

Kosova U16 në basketboll synon rezultate pozitive në evropian

Përzgjedhësi i Kosovës U16 (M), Valentin Spaqi ka folur për faqen zyrtare të FBK-së para fillimit të Kampionatit Evropian në…