Ylli mundet nga Niners Chemnitz në FIBA Cup

Kampioni i Kosovës, Golden Eagle Ylli ka pësuar humbje nga Niners Chemnitz me rezultat 72:101 (24:24, 13:34, 13:20, 22:23), në…

Fetahu dhe Stavileci premtojnë organizim spektakolar të Superkupës së Kosovës

Në ambientet e Federatës së Basketbollit të Kosovës sot është nënshkruar kontrata ndërmjet kryetarit të FBK-së Arben Fetahut dhe ushtruesit…

Superkupa e Kosovës në basketboll zhvillohet në Prishtinë

Ky edicion i Superkupës së Kosovës do të zhvillohet në kryeqytetin e Kosovës, në Prishtinë. Kështu ka vendosur të hënën…

​Rahoveci merr fitore jetike ndaj Bashkimit

Rahoveci ka shënuar fitore shumë të vlefshme pasi në një përballje tejet interesante ka mundur Bashkimin 98:95 (33:21, 16:16, 27:25,…

Spektakël mes Prishtinës dhe Trepçës, fituesi përcaktohet pas dy vazhdimeve

Në një super ndeshje në kryeqytet, Sigal Prishtina pas dy vazhdimeve triumfoi ndaj Trepçës me rezultat 76:73 (15:16, 13:12, 17:16,…

Basketoll/ Superliga e femrave sjellë një superderbi

Xhiroja e pestë në Superligën e Femrave do të sjellë përballjen mes rivalëve të vjetër të basketbollit të femrave, Penzës…

Të dielën fillon Liga e Veteranëve në basketboll

Të dielën do të fillojë Liga e Veteranëve të Kosovës, ku do të zhvillohet xhiroja e parë. Në Kampionatin për…

Prishtina barazohet me pikë me Pejën, renditja pas xhiros së 10-të në Superligë

Fitorja e Sigal Prishtinës ndaj Vëllaznimi në Gjakovë të dielën ka bërë që klubi nga kryeqyteti i Kosovës të barazohet…

Superliga e Kosovës në basketboll/Super ndeshje në vikend, spikat Sigal Prishtina me Yllin

Superliga e Kosovës në basketboll i rikthehet aksionit këtë vikend, ku do të kemi disa super ndeshje në kuadër të…

​Liga Unike e Femrave fillon më 8 nëntor

Pas Superkupës Mbarëkombëtare te femrat, Liga Unike në konkurrencën e femrave do të fillojë garat për edicionin e ri. Xhiroja…