Basketboll, Prishtina fiton Kupën ne konkurencën e femrave

Prishtina ka mundur Bashkimin 75:71 (16:14, 15:19, 16:25, 28:14), duke e fituar Kupën e Kosovës në konkurrencën e femrave. Ndeshja…

Përfundon çerekfinalja Ylli – Bashkimi, kjo është skuadra fituese

Golden Eagle Ylli ka mundur Bashkimin 74: 60 (21:10, 19:14, 18:11, 16:25), për të kaluar në gjysmëfinale të Kupës së…

Vetëm tri pikë diferencë, ky është fituesi nga dueli mes Bashkimit dhe Rahovecit

Një ndeshje shumë interesante është zhvilluar ndërmjet Bashkimit dhe Rahovecit, ku triumfuan prizrenasit 86:83 (25:24, 18:31, 20:15, 23:13), në kuadër…

Fitore bindëse e Pejës kundër Bashkimit

Peja ka shënuar fitore bindëse ndaj Bashkimit 95:58 (26:17, 22:8, 21:17, 26:16), në kuadër të xhiros së 18-të në Superligën…

Bashkimi triumfon ndaj Vëllaznimit

Bashkimi ka shënuar fitore ndaj Vëllaznimit me rezultat 79:67 (23:20, 14:23, 17:16, 25:8), në ndeshjen e fundit të javës së…

Trepça rikthehet te fitorja

Trepça ka shënuar fitore shumë të rëndësishme, duke mundur Bashkimin në Prizren me rezultat 91:96 (19:22, 19:24, 20:26, 33:25). Mitrovicasit…

Basketboll, Bashkimi triumfon ndaj Sigal Prishtinës

Bashkimi ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Sigal Prishtinës me rezultat 80:89 (24:18, 19:24, 14:23, 23:24), në kuadër të javës…

Ponte Prizreni fiton derbin kundër Bashkimit

Ponte Prizreni e ka mundur Bashkimin në derbin e qytetit me rezultat 81:77 (19:28, 19:15, 23:17, 20:17), në kuadër të…

Peja triumfon ndaj Bashkimit

Peja ka shënuar fitoren e katërt radhazi në Prince Caffe Superligë, duke mundur Bashkimin me shifrat 76:59 (21:19, 20:14, 22:18,…

​Sigal Prishtina fiton Superkupën e Kosovës

Sigal Prishtina ka fituar Reload Superkupën, duke mundur në finale Bashkimin me rezultat 74:73 (12:11, 23:23, 23:23, 16:16). Fillimi i…