Bashkimi e befason Yllin

Bashkimi ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Golden Eagle Yllit me rezultat 55:60 (13:13, 8:17, 21:17, 13:13), në kuadër të…

Sot mbushen 21 vjet kur Shqipëria iu bashkua OBT-së

Më 8 shtator 2000, zyrtarisht Shqipëria i bashkohet Organizatës Botërore të Tregtisë. Shqipëria aplikon një regjim liberal tregu, ndërsa Kosova…

Sigal Prishtina mposht Bashkimin, të dy skuadrat në Play-off

Sigal Prishtina e ka mposhtur skuadrën e Bashkimit me rezultat 89:82 (22:13, 23:22, 23:28, 21:19). Prishtinasit shënuan fitore shumë të…

​Peja triumfon ndaj Bashkimit

Peja ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në udhëtim 65:79 (14:23, 15:21, 14:16, 22:19), në kuadër të javës së 25-të në…

Basketboll/ Superliga e Kosovës vjen sot me dy ndeshje shumë interesante

Xhiro e 24 e Superligës së Kosovës në basketboll hapet sot me dy ndeshje shumë të rëndësishme dhe të paparashikueshme.…

Mbyllet derbi i qytetit Bashkimi – Prizreni, rezultat i thellë në fund të ndeshjes

Ponte Prizreni ka fituar derbin e qytetit ndaj Bashkimit me rezultat 117:95 (24:22, 39:30, 29:23, 25:20), në ndeshjen e mbetur…

Vëllanzimi triumfon ndaj Sigal Prishtinës

Vëllaznimi ka mundur Sigal Prishtinën në kryeqytet me rezultat 74:86 (13:19, 24:24, 21:24, 16:19), në kuadër të javës së 20-të…

Basketboll, Prishtina fiton Kupën ne konkurencën e femrave

Prishtina ka mundur Bashkimin 75:71 (16:14, 15:19, 16:25, 28:14), duke e fituar Kupën e Kosovës në konkurrencën e femrave. Ndeshja…

Përfundon çerekfinalja Ylli – Bashkimi, kjo është skuadra fituese

Golden Eagle Ylli ka mundur Bashkimin 74: 60 (21:10, 19:14, 18:11, 16:25), për të kaluar në gjysmëfinale të Kupës së…

Vetëm tri pikë diferencë, ky është fituesi nga dueli mes Bashkimit dhe Rahovecit

Një ndeshje shumë interesante është zhvilluar ndërmjet Bashkimit dhe Rahovecit, ku triumfuan prizrenasit 86:83 (25:24, 18:31, 20:15, 23:13), në kuadër…
error: