​Liderët opozitarë presin Lajçakun: Marrëveshja me Serbinë të përfundojë me njohje reciproke

Gjatë ditës së dytë të qëndrimit të tij në Kosovë, përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak…

​Lajçak nis sot vizitën në Kosovë

Emisari special evropian për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, do të vizitojë Kosovën…

​Rama: BE nuk i ka mbajtur premtimet

Në një intervistë për gazetën më të madhe italiane “Corriere della sera”, kryeministri shqiptar, Edi Rama thotë se është i…

​Osmani: Deklarata mbështetëse për vizat por duhet veprime konkrete

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka deklaruar se në samitin e Bashkimit Evropian ka dëgjuar shumë deklarata mbështesë për liberalizimin…

Osmani mbërrin në Samitin e BE-së: S’dua të krijoj pritshmëri për liberalizim

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbërritur për Samitin e Bashkimit Evropian dhe të Ballkanit Perëndimor. Osmani ishte liderja e…

​Sot nis samiti dyditor i BE-së në Bruksel

Liderët e 27 vendeve të BE-së do të takohen sot në një samit dyditor në Bruksel, të paraprirë nga një…

​Marrëveshja për energjinë, konsiderohet se Kosova po vendos kontrollin energjetik në veri

Marrëveshja për energjinë në veri ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, e arritur gjatë së martës në Bruksel po mirëpritet nga njohësit…

​Osmani shkon “pa shumë pritshmëri” në Samitin e BE-së

Presidentja Vjosa Osmani do të marrë pjesë në Samitin e BE-së e ku pritshmëritë për liberalizim të vizave janë shtuar…

​“Çfarë të bëjmë atje?!”, Rama vë në dyshim pjesëmarrjen në Samitin e BE-së

Kryeministri Edi Rama diskutoi sot me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski…

BE konfirmon takimin mes Kosovës e Serbisë në Bruksel

Bashkimi Evropian ka konfirmuar se nesër në Bruksel do të zhvillohen takime në kuadër të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë…