Bashkim Ramosaj: “EuropaNostra”, raporti juaj nuk ka bazë

Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj ka reaguar ndaj raportimit të delegacioni ,,EuropaNostra”, duke theksuar se raporti  është i pabazuar dhe…

​Ramosaj: Dhjetëra kërkesa drejtuar ministrave të Kurtit, asnjëherë nuk më kanë pritur në takim

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka thënë se me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin ka komunikuar vetëm tri…

Bashkim Ramosaj zgjedhet kryetar i degës së AAK-së në Deçan

Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj për 4 vitet e ardhshme do të jetë kryetar i degës së AAK-së…

Ramosaj- Kurtit: Qyqan vendim paske marrë

Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka thënë se ndër vendimet më të mira që janë marrë ndonjëherë për…

​Rifat Jashari bën homazhe në Gllogjan

Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj së bashku me përfaqësues të komunës dhe pjesëtarë të familjes Jashari, Rifat e…

Haradinaj, Gjini, Ramosaj e Latifi bëjnë homazhe te “Monumenti i Dëshmorëve” në Rogovë të Hasit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini, ai i Deçanit, Bashkim Ramosaj dhe…

Ramosaj flet për helmimet nga uji, vrasjen e trefishtë dhe vdekjet nga COVID: Deçani pati një vit të vështirë

Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, deklaroi se viti që lamë pas ka qenë sfidues për qytetarët e kësaj komune. Ai…

Ramosaj për vdekjen e të riut në Deçan: I rëndë lajmi për ndarjen tragjike nga jeta

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj e ka quajtur të rëndë e edhe pikëllues lajmin për vdekjen e të…

Ramosaj jep betimin si kryetar i Deçanit: Katër vitet e ardhshme do të jenë sfiduese

Kuvendi Komunal i Deçanit ka mbajtur mbledhjen inauguruese në të cilën është betuar kryetari Bashkim Ramosaj dhe anëtarët e zgjedhur…

Vrasja e trefishtë në Gllogja, Ramosaj ka një lutje për qytetarët

Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka reaguar edhe këtë mëngjes lidhur me rastin tragjik që ndodhi në Gllogjan.…