Komandanti i FSK-së po qëndron për vizitë zyrtare në Turqi

Komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Bashkim Jashari, me ftesë të homologut turk gjeneral Jashar Guler, komandant i Forcave të Armatosura të…

​Kosova merr pjesë në takimin e ministrave të NATO-s për mbrojtjen e Ukrainës nga Rusia

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj dhe Komandanti i FSK-së, Gjenerallejtënant Bashkim Jashari, udhëtuan sot në Bruksel për të marrë pjesë…

Jashari viziton ushtrimin e përbashkët të pjesëtarëve të FSK-së me trupat amerikane

Në kudër të vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Bashkim Jashari vizitoi nga afër trupat…

​Komandanti i FSK-së zhvillon vizitën e parë zyrtare në Gardën Kombëtare të Ajovas

Komandanti i FSK-së, Gjenerallejtënant Bashkim Jashari së bashku me ekipin e tij, me ftesë të Komandantit të Gardës Kombëtare të…

​Komandanti i FSK-së priti delegacionin e lartë të nënoficerëve nga EUCOM dhe SHBA-të

Komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Bashkim Jashari priti sot në takim një delegacion të lartë të nënoficerëve të prirë nga Rreshteri…

Komandanti i FSK-së takon Shefin letonez të Mbrojtjes, zotime për rritje të bashkëpunimit ushtarak

Komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Bashkim Jashari, ka pritur sot në takim Shefin e Mbrojtjes të Republikës Letonisë, Gjenerallejtënant Leonids Kalnins.…

Osmani-Jashari diskutojnë mbi situatën në Kosovë e rajon

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sot në takim të rregullt komandantin e FSK-së, gjenerallejtënant Bashkim Jasharin, me të cilin biseduan…

Jashari-Miller: FSK e Forcat amerikane të koordinohen rreth sigurisë rajonale

Komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Bashkim Jashari pati një diskutim të rëndësishëm me drejtorin e Politikave, Planeve, Strategjive dhe Kapaciteteve në…

​Komandanti i FSK-së priti komandantin e Gardës Kombëtare të Iowa-s

Komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Bashkim Jashari priti sot në takim komandantin e Gardës Kombëtare të Iowa-s, gjeneralmajor Ben Corell. Me…

Komandanti i Komandës së Forcave Amerikane për Evropë uroi gjeneral Jasharin për detyrën e re

Me anë të letër-urimit, Komandanti i Komandës së Forcave Amerikane për Evropë, Gjenerali me Katër Yje, Tod D. Wolters, uroi…