​Ministria e Bujqësisë dhe Komuna e Prishtinës me memorandum bashkëpunimi në sektorin pyjor

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural dhe Komuna e Prishtinës kanë nënshkruar sot një Memorandum Bashkëpunimi, përmes të cilit…

KOK-u nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Komitetin Olimpik të Maqedonisë së Veriut

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) përmes një komunikate zyrtare ka njoftuar se ka nënshkruar sot një marrëveshje bashkëpunimi me Komitetin…

Gërvalla: Nuk shoh bashkëpunim me LDK-në

Udhëheqësja e partisë së Listës “Guxo”, Donika Gërvalla ka deklaruar  se nuk planifikojnë të bashkëpunojnë me ndonjë parti politike në…

​Haradinaj: Kryeministri Kurti po i ndihmon agjendës së Serbisë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria Kurti në aleancë me Listën Serbe…

Aplikimi në organizata ndërkombëtare, Osmani: Do të aplikojmë kur të jemi gati bashkë me ShBA-në dhe BE-në

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka paralajmëruar aplikimin në organizata ndërkombëtare, mirëpo ka theksuar se një gjë të tillë do…

Konjufca nënshkruan memorandum bashkëpunimi me Ambasadën e Norvegjisë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me ambasadorin e Norvegjisë Jens Erik Grondahl për “Mbështetjen…