​Tahiri: Të bëhemi bashkë si për referendumin serb për të parandaluar rritjen e çmimit të energjisë

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, sërish ka paralajmëruar protesta për të kundërshtuar…

Themelues të UÇK-së dhe PDK-së në mbështetje të Bekim Jasharit

Themelues të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) dhe Partia Demokratike e Kosovës (PDK) janë bërë bashkë për të mbështetur Bekim…

​Nagavci për vitin e ri shkollor: Sfidat do t’i tejkalojmë bashkë, nuk do të jetë e lehtë as këtë vit puna në shkolla

Në Kosovë sot ka filluar viti i ri shkollor, kjo meqë ishte shtyrë përshkak të situatës me COVID-19 me të…

VV, PDK, LDK, AAK, AKR dhe VAKAT bëhen bashkë, pritet ta zyrtarizojnë listën e përbashkët për Mitrovicën e veriut

Ish-kandidati për kryetar të Vetëvendosjes për Mitrovicë të Veriut, Erden Atiq thotë se është arritur një marrëveshje për bashkimin e…
error: