Deçanasit insistojnë se janë helmuar nga uji

Banorë të shumtë të fshatrave të Deçanit po vazhdojnë të kërkojnë trajtim mjekësor pranë Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në…

Kontrabandim me barna, kërkohet paraburgim për oficerin doganor dhe farmacistin

Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti për Krime të Rënda, ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit në Gjykatën…

Arrestohet një oficer doganor dhe një person i dyshuar për dhënie të mitos dhe kontrabandim me barna

Mbrëmjen e së martës është arrestuar një oficer doganor dhe një person i dyshuar për dhënie të mitos dhe kontrabandim…

Ismaili: Kushdo që e kthen gjendjen në kohën e krimit, është hajn

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Uran Ismaili dhe ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj janë përplasur rreth…

Komisioni për çmime vendos për rishqyrtimin e kërkesave për çmime të barnave

Sot në Ministrinë e Shëndetësisë, Komisioni për çmime të barnave ka aprovuar kërkesat për rishqyrtim të ushtruara nga kompanitë farmaceutike…

Jakupi: Pas orës 17:00 punojnë vetëm pesë barnatore kujdestare në kryeqytet

Pas vendimit për ‘orë policore’, jo të gjitha barnatoret janë hapur gjatë orës kur është e kufizuar lëvizja në kryeqytet.…

Tregu farmaceutik është i furnizuar për të paktën edhe tre muaj

Shoqata Farmaceutike e Kosovës inkurajon farmacistët dhe teknikët e farmacisë për maksimumin e dhënë këtyre ditëve për shkak të situatës…

Shoqata Farmaceutike e Kosovës tregon arsyet e shtrenjtimit të barnave

Shoqata Farmaceutike e Kosovës thotë se ka pranuar shqetësime lidhur me ngritjen e çmimit të barnave, e të cilat vijnë…

Shmangie doganore me ryshfet, një muaj paraburgim për të akuzuarit

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Ferizaj, për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj të…
error: