Presidentja Osmani kujton vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zekën me një thënie të Jusufit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në 40 vjetorin e vrasjes së Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri Zekës, ka kujtuar…

​40 vjet nga vrasja e vëllezërve Gërvalla e Kadri Zekës

Më 17 janari 1982 u vranë në një atentat vëllezërit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. Edhe pse kanë…

Meta përkujton vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zekën: Flakadanë të lirisë që nuk shuhen kurrë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka kujtuar në 39-vjetorin e vrasjes, tre veprimtarët e çështjes kombëtare, Bardhosh e Jusuf Gërvallën…