Pjesa e parë: Barça në epërsi kundër Espanyolit

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen tejet interesante mes Barcelonës dhe Espanyolit, ku nikoqirët hyjnë drejt zhveshtores në epërsi.…

Cruyff: Barça dhe Messi duhet të jenë bashkë përsëri

Drejtori sportiv i Barcelonës, Jordi Cruyff ka folur për mundësinë që gjiganti katalunas ta rikthejë në skuadër superyllin, Lionel Messi.…

Ancelotti tregon se çfarë pret nga Barça në “El Clasico”, lavdëron edhe Interin

Tani kemi hyrë në vikendin e “El Clasicos” dhe trajneri Carlo Ancelotti ka mbajtur konferencën për media sot ku edhe…

Barça e dëshironte, ylli i Sociedadit rinovon kontratën me klubin

Gjiganti katalunas, Barcelona kishte shprehur interesim në yllin e Real Sociedadid, Martin Zubimendi, ku e dëshironte atë si transferim të…

Barça, Liverpooli dhe Tottenhami në garë për yllin e Real Madridit

Sulmuesi spanjoll i Real Madridi, Marco Asensio do të ketë opsione të shumta për t’iu bashkuar klubeve më të mira…

Barça e Atletico afër marrëveshjes, lajm i mirë për Griezmann

Siç raportohet nga mediumi francez, “L’EQUIPE”, dy gjigantët e La Ligas, Barcelona dhe Atletico Madridi janë shumë pranë që të…