Ky aplikacion vjedh të dhënat bankare: Nëse e keni, hiqeni menjëherë

Nuk është e pazakontë që krijuesit e disa prej aplikacioneve që shkarkoni në telefonin tuaj të kenë qëllime të këqija.…

ECB paralajmëron bankat se nuk po bëjnë mjaftueshëm për të zgjidhur sfidat mjedisore

Banka Qendrore Evropiane (ECB) paralajmëroi sot se shumë nga bankat që ajo mbikëqyr po ndërmarrin veprime shumë ngadalë për të…

Dy banka në Gjermani po prezantojnë një ndryshim që do të prekë miliona klientë

Volksbank dhe Raiffeisenbank në Gjermani planifikojnë të heqin transaksionet me cash në të gjitha degët e tyre nga 1 dhjetori…

Deponohen kartëmonedha false në një bankë në Suharekë

Një zyrtar i një banke private në Suharekë, ka raportuar se janë deponuar tetëmbëdhjetë kartëmonedha nga pesëdhjetë euro të cilat…

Banka Kombëtare e Zvicrës humbje rekord më e madhja që nga viti 1907

Banka Kombëtare e Zvicrës raportoi një humbje prej 95,2 miliardë franga zvicerane (100,08 miliardë dollarë) në gjysmën e parë të…

​Kërkohet paraburgim për dy persona që dyshohen për tërheqjen e 95 mijë eurove në bankën e BKT-së në Ferizaj

Kërkohet paraburgim për dy persona që dyshohen për tërheqjen e 95 mijë eurove në bankën e BKT-së në Ferizaj Prokuroria…

Grabitje e armatosur në një bankë në Prishtinë

Një bankë e nivelit të dytë në lagjen “Dardania” në Prishtinë është grabitur mëngjesin e sotëm. Dyshohet se grabitja është…

Banka ProCredit në Kosovë fiton çmimin për Përgjegjësi Shoqërore Korporative në Kosovë

Banka ProCredit në Kosovë merr çmimin e vitit 2021 për Përgjegjësi Shoqërore Korporative në Kosovë, çmim ky i cili u…

​Banka kryesore ruse rrënohet në bursë: Sanksionet po e paralizojnë

Vlera në treg e Sber-bank, bankës më të madhe ruse ka rënë mbi 66% gjatë 5 ditëve të fundit, ndërsa investitorët…

Shqipëri: Kursimet në banka u rritën, në nëntor arritën një trilion lekë

Depozitat bankare të bizneseve dhe familjeve shqiptare u tkurrën ndjeshëm gjatë nëntorit, për herë të parë që prej prillit të…