Digjet një banesë në Fushë Kosovë, policia dhe FSK shpëtojnë një grua

Një banesë është kapluar nga zjarri dje pasdite në Fushë Kosovë. Njësitë relevante policore kanë dal në vendin e ngjarjes…

Haskuka premton se nuk do të ketë asnjë banesë të vjetër kolektive pa kulm e pa korridore të pa rregulluara

Kandidati për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka ka treguar për renovim të kulmeve dhe lyerjeve të korridoreve në banesat kolektive…

Vlorë, banesa përfshihet nga flakët

Një banesë në fshatin Dukat Mal ka marrë flakë si pasojë e shkëndisë elektrike. Halim Koshena 70-vjeç jetonte së bashku…

Gjendet i vdekur një person në Prishtinë

Një person pa shenja jete është gjetur në banesën e tij në Prishtinë. Ai u gjet alivanosur pasditen e së…

​Miratohet në parim Projektligji për shitjen e banesave për të cilat ekziston e drejta banesore

Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 74 vota për kanë miratuar në parim Projektligjin për shitjen e banesave për të…

Hodhi nga ndërtesa gjësende të forta, arrestohet

Një person është arrestuar mbrëmë në Prishtinë, pasi që nga banesa e tij, kati i katërt nga dritarja kishte hedhur…

Në banesën e një të mituri gjendet vajza që ishte zhdukur në Lipjan

Vajza e mitur që ishte zhdukur ditë më parë në Lipjan është gjetur në banesën e një të mituri. Policia…

Përfshihet nga flakët banesa në Kavajë, humb jetën 85 vjeçari

Një 85 vjeçar humbi jetën si pasojë e zjarrit që përfshiu banesën e tij rreth orës 07:20 të mëngjesit të…

Një grua gjendet e vdekur në banesën e saj në Prizren

Një grua është gjetur pa shenja jetë në banesën e saj në Prizren. Vdekja e së cilës po konsiderohet e…

Përfshihet nga flakët një banesë në Tiranë, tymi bën për spital burrë e grua

Një banesë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në rrugën “Naim Frashëri” në Tiranë. Si pasojë e tymit  janë…